Udostępnij

Klimatyzacja w domu cieszy się coraz większą popularnością. Warto więc poznać najpopularniejsze klimatyzatory w 2023 r. Na jaki model warto postawić? Który zapewni efektywność, a jednocześnie energooszczędność? Poznajcie najlepsze propozycje. Weźmiemy pod uwagę klimatyzatory ścienne.

Klimatyzator Mitsubishi Diamond Natural White (2,5-6,1 kW)

Jeżeli szukacie klimatyzatora klasy premium, to zdecydowanie jest to dobry wybór. Klimatyzator Mitsubishi Diamond Natural White występuje w 4 wersjach mocy 2,5 kW; 3,5 kW; 5kW oraz 6,1 kW. Jest wyposażony w elektrostatyczne filtry powietrza oczyszczające nawiewane powietrze w 99%. Posiada funkcję jonizacji oraz nawiewu 3D. Posiada czujnik ruchu, a także funkcję utrzymywania stałej temperatury. Jest urządzeniem bardzo cichym, zatem jeżeli „przesiadacie się” ze starszego typu klimatyzatora, to na pewno odczujecie różnicę. Głośność wynosi od 19 do 36 dB. Urządzenie można obsługiwać za pomocą pilota zdalnego sterowania albo dedykowanej aplikacji. Co ważne jest to urządzenie o najwyższej efektywności energetycznej.

Haier Jade Plus (2,7 – 7,3 kW)

Kolejnym klimatyzatorem wartym uwagi jest Haier Jade Plus. Wyróżnia go najwyższa klasa energetyczna zarówno w zakresie chłodzenia, jak i grzania, a także zaawansowany system filtracji z czujnikami jakości powietrza. Ponadto precyzyjne rozprowadzanie powietrza zapewnia nawiew 3D. Urządzenie wyposażone jest ponadto w czujnik ruchu i oraz funkcję podtrzymywania temperatury. Generowanie dużej liczby jonów ujemnych zapewnia zdrowsze powietrze tam, gdzie znajduje się wiele urządzeń elektrycznych.

Rotenso Revio X (2,7-7 kW)

Klimatyzator Rotenso Revio także dostosowuje siłę nadmuchu do obecności w pomieszczeniu użytkowników klimatyzacji, zatem wyposażony jest w czujnik ruchu. Podobnie jak poprzednie modele wyposażony jest w wysokiej klasy elektrostatyczny filtr powietrza, filtr antybakteryjny, a także eliminujący szkodliwe związki organiczne i zapachy. Jest także energooszczędny. Usuwa nadmiar wilgoci, niweluje pyły i alergeny. Oczywiście zapewnia też efektywne rozprowadzanie powietrza schłodzonego lub ogrzewanego dzięki nawiewowi 3D.

Daikin Ururu Sarara (2,5 – 5 kW)

Wśród klimatyzatorów ściennych w 2023 r. powodzeniem cieszy się także Daikin Ururu Sarara. Jest to klimatyzator, który może nawilżać powietrze. Dzięki detekcji ruchu działa wydajniej i bardziej energooszczędnie. Precyzyjne rozprowadzanie powietrza w pomieszczeniu zapewnia nawiew 3D. W tym przypadku urządzenie także zostało wyposażone w funkcję jonizacji poprawiającej jakość powietrza. Klimatyzatorem można sterować także z poziomu aplikacji, dzięki łączności Wi-Fi. Warto podkreślić, że wszystkie urządzenia, niezależnie od mocy mają najwyższą klasę energetyczną zarówno jeśli chodzi o chłodzenie, jak i grzanie. Niskie zużycie energii zapewnia również zastosowanie czynnika chłodniczego R32, technologia sterowania inwerterowego, a także przydatna funkcja automatycznego oczyszczania filtra.

Samsung Wind Free Elite (2,5 – 3,5 kW)

Warto wybrać także Samung Wind Free Elite, który także znajduje się wśród najlepszych klimatyzatorów 2023. Są to urządzenia, które sprawdzą się w pomieszczeniach o powierzchni od 10 do 35 m2. Zapewniają przy tym najwyższą klasę energetyczną chłodzenia i ogrzewania. Mogą pracować naprawdę cicho, już od 16 dB. Funkcja Fast Cooling pozwala rozprowadzać powietrze na szerokość nawet 15 metrów. Dzięki czujnikowi ruchu urządzenie dostosowuje swój tryb pracy do obecności lub nieobecności użytkowników w pomieszczeniu. Nie ma w tym przypadku filtrów HEPA i zastosowane są filtry Tri-Care, wyłapujące kurz, sierść, drobne cząsteczki dzięki powłoce z zeolitu, a nawet bakterie i wirusy dzięki Easy Filter Plus. Trzeba jednak zaznaczyć, że filtry nie są tak wydajne jak filtry HEPA.

Wśród dobrych klimatyzatorów wartych uwagi należy wymienić jeszcze Daikin Stylish White/Black/Blackwood (2-5 kW), Mitsubishi Kompakt (2,5 – 5 kW), Rotenso Mirai X, Rotenso Versu Mirror X czy Daikin Perfera. Wszystkie wyróżnia nowoczesny i minimalistyczny design, a także wysoka jakość i efektywność nawiewu.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *