SERWIS KLIMATYZACJI

Profesjonalny serwis klimatyzacji, naprawy gwarancyjne

profesjonalny serwis klimatyzacji

Serwis klimatyzacji

Klimatyzacja ma za zadanie stworzenie komfortowych warunków w naszym domu, firmie lub biurze. Klimatyzacja zapewnia też odpowiednie parametry powietrza w pomieszczeniach przemysłowych. Aby systemy klimatyzacyjne funkcjonowały prawidłowo w zakresie regulowania temperatury powietrza i było maksymalnie energooszczędne, konieczny jest odpowiednio częsty profesjonalny serwis klimatyzacji.

Profesjonalny serwis klimatyzacji w Warszawie

Odpowiednio serwisowane urządzenia mogą pracować przez długi czas i zapewniać nam satysfakcję z użytkowania oraz dobre parametry pracy (głośność, wydajność, zużycie prądu)

Jeżeli nie masz jeszcze klimatyzatora, oczywiście oferujemy też montaż klimatyzacji i pomoc w jej wyborze.

Dlaczego warto wykonywać regularny serwis klimatyzacji?

Regularne serwisowanie klimatyzacji pozwoli uniknąć wielu przykrych sytuacji i niedogodności. Jest zalecane kiedy:

 • z klimatyzatora wydobywa się nieprzyjemny zapach
 • urządzenie pracuje nieefektywnie
 • widzisz wycieki, nieszczelności
 • podejrzewasz ubytek chłodziwa

Naszym klientom oferujemy fachowe sprawdzenie wszystkich elementów, których uszkodzenie lub zanieczyszczenie może wpłynąć na pracę całego systemu klimatyzacyjnego.

W wypadku kiedy nie widzisz oczywistych usterek, nadal w urządzeniu mogą gromadzić się szkodliwe mikroorganizmy. Za każdym razem warto przeprowadzać profesjonalny przegląd systemu przynajmniej raz do roku i zadbać o właściwe napełnienie układu.

Zapraszamy do kontaktu jeżeli szukasz najlepszego klimatyzatora dla siebie i swojego domu. Do końca roku oferujemy Państwo 5% upustu na wszystkie urządzenia do użytku prywatnego na hasło „KLIMA”

Serwis klimatyzacji domowej

Aby mieć pewność, że klimatyzacja do domu działa poprawnie, powinien być poddawany systematycznym przeglądom. Jeśli urządzenie jest zabrudzone, nie filtruje powietrza poprawnie, a do naszego domu przedostają się mikroorganizmy i szkodliwe substancje.

Konieczność odpowiednio częstego serwisu klimatyzacji, oczywiście dotyczy klimatyzacji do domu tak samo, jak wszystkich innych urządzeń klimatyzacyjnych. A może dotyczy w sposób szczególny, jeżeli mowa o klimatyzacji w pokoju dziecka.

serwis klimatyzacji domowej warszawa

Serwis klimatyzacji do firmy lub w biurze

Właściwie serwisowane urządzenie sprawia że powietrze nie jest zanieczyszczone a urządzenie nie pobiera większej ilości prądu niż powinno, dzięki czemu oszczędzają Państwo i równocześnie dbają o zdrowie. Klienci zamawiający serwis klimatyzacji do firmy lub biura mają na uwadze ich bezawaryjna pracę, wpływającą na żywotność klimatyzatorów; ich czystość, by miały tylko pozytywny wpływ na zdrowie a także, co w zastosowaniach firmowych bardzo ważne; energooszczędność. Dlatego właściciele firm w sposób szczególny dbają o jej regularne przeglądy i dochowanie terminów konserwacji urządzeń HVAC

Co dokładnie robimy w ramach serwisu klimatyzacji?

W ramach serwisu klimatyzacji oceniamy między sprawność elektryczną i wydajność chłodniczą, czyścimy filtry, parownik i skraplacz, dokonujemy pomiaru temperatury pomieszczenia, sprawdzamy szczelność układu i dokonujemy ewentualnych napraw

A oto szczegółowa lista prac wykonywanych w zakresie serwisu klimatyzacji:

 • Kontrola układu klimatyzacji
 • Czyszczenie klimatyzacji
 • serwis klimatyzatorów wszystkich producentów
 • Upewniamy się że ustawienia urządzenia są optymalne dla jego prawidłowej pracy
 • Sprawdzenie ciśnienia
 • Sprawdzenie szczelności układu, naprawianie nieszczelności w układzie klimatyzacji
 • Napełnianie układu
 • Sprawdzanie połączeń elektrycznych
 • Wytworzenie próżni
 • Ustawienia aby układ klimatyzacji działał optymalnie

Oczywiście nasze prace wykonujemy zarówno w jednostkach ściennych jak i zewnętrznych.

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszych usług. Wykonujemy kompleksowy serwis klimatyzacji od 2006 roku. Klienci zawsze mogą liczyć na nasza fachową pomoc i poradę na jakie urządzenia się zdecydować i jak dbać o ich cichą, efektywną pracę, nie zakłócającą Waszego komfortu.

Odgrzybianie klimatyzacji

regularny serwis klimatyzacji

Jak wiadomo nie od dziś, na pewnych rzeczach nie warto oszczędzać i na pewno klimatyzacja do takich należy. Dlatego zamiast samodzielnie próbować czyszczenia i wymiany filtrów, lepiej postawić na profesjonalny serwis. Przykładowo odgrzybianie można przeprowadzić na wiele sposobów. Jednym z nich jest metoda piankowa, gdzie parownik spryskuje się środkiem grzybobójczym w postaci pianki. Dobrze sprawdzi się też ozonowanie, w przypadku którego do odgrzybiania stosuje się ozon. Bardzo efektywna jest metoda ultradźwiękowa, gdzie dzięki użyciu specjalnego urządzenia emitującego wysokie dźwięki o częstotliwości 1,7 MHZ, płyn dezynfekujący zmienia się w parę. Wszystkie te metody mają jedną wspólną cechę – należy powierzyć je specjalistom.

Serwis klimatyzacji – cena

Jeszcze kilka lat temu własna klimatyzacja wydawała się naprawdę dużym luksusem, na który stać było niewielu. Obecnie ceny znacząco zmalały i takie rozwiązanie wydaje się bardzo opłacalne. Ale aby użytkowanie klimatyzacji nie generowało dużych wydatków, należy dokonywać jej regularnych przeglądów. Dzięki serwisowi klimatyzacja może działać sprawnie przez wiele lat. Jeżeli regularnie będą usuwane zanieczyszczenia, nie dojdzie do zatarcia sprężarki czy nawet połamania tłoków bądź szybszego zużycia czynnika chłodniczego. Dzięki temu nie trzeba obawiać się wysokich kosztów naprawy czy konieczności wymiany urządzenia na nowe już po krótkim czasie użytkowania.

Tania klimatyzacja to niestety często drogi serwis

W dzisiejszych czasach dochodzi jeszcze jeden czynnik opłacalności serwisowania klimatyzacji – w dobie częstych upałów, brak sprawnej klimy może skutecznie utrudnić powszechną dzisiaj pracę w domu, zmniejszając jej efektywność. Dlatego dbanie o właściwy stan Twojego klimatyzatora może się po prostu opłacić, podnosząc efektywność oraz komfort Twojej pracy. Sprawi to że koszt serwisowania klimatyzatora zwróci Ci się z nawiązką.

Zapraszamy do kontaktu jeżeli szukasz najlepszego klimatyzatora dla siebie i swojego domu. Do końca roku oferujemy Państwo 5% upustu na wszystkie urządzenia do użytku prywatnego na hasło „KLIMA”

Naprawa klimatyzacji

Bardzo nam zależy, by dokonywana przez nas naprawa klimatyzację, była wykonywana szybko i sprawnie. Tak, żebyście nie musieli długo czegoś na osiągnięcie bezawaryjnej pracy przez urządzenia. Dlatego takie czynności jak napełnianie klimatyzacji, wytworzenia próżni, i inne usługi zawsze staramy się wykonywać tak szybko, jak to możliwe.

Kontrola układu klimatyzacji

częstość przeglądów klimatyzacji

SERWIS KLIMATYZACJI – JAKI SĄ OBJAWY USTEREK?

Do objawów które powinny obudzić naszą czujność należą: nieprzyjemny zapach z klimatyzatora, podejrzenie mało efektywnej pracy, wycieki oraz taki objawy jak zbyt głośna praca. Zaalarmować powinny zapach spalenizny lub dym.

CZY KLIMATYZACJA MOŻE SZKODZIĆ ZDROWIU?

Wiele mówi się na temat szkodliwości użytkowania klimatyzacji. Można usłyszeć, że powoduje ona infekcje, złe samopoczucie, ale też problemy skórne, a gdy posiada się małe dzieci, jej użytkowanie ma być szczególnie szkodliwe, ze względu na drogi oddechowe. Ale czy jest to prawda?

Na pewno nie, ale pod warunkiem, że nie ustawia się temperatury zbyt odbiegającej od tej na zewnątrz, bo może to powodować szok termiczny.

Dodatkowo należy dbać o serwis klimatyzacji, gdyż konieczne jest jej regularne czyszczenie. Aby nie doszło do rozwoju mikroorganizmów wewnątrz urządzenia, należy to robić systematycznie. Dodatkowo warto sprawdzać stan filtrów, a także parownika, sterownika czy przewodów i instalacji. Filtry najlepiej czyścić średnio co 3 miesiące, natomiast cykliczny serwis warto wykonywać 2 razy do roku.

Zapraszamy do kontaktu jeżeli szukasz najlepszego klimatyzatora dla siebie i swojego domu. Do końca roku oferujemy Państwo 5% upustu na wszystkie urządzenia do użytku prywatnego na hasło „KLIMA”

RODZAJE KLIMATYZACJI A KOSZTY UŻYTKOWANIA I SERWISU

Jest wiele rodzajów klimatyzacji, jednak jak to zwykle bywa urządzenie urządzeniu nierówne. Można je podzielić zarówno ze względu na budowę, ale i rozwiązania montażowe. W przypadku budowy wyróżniamy choćby

KLIMATYZATOR MONOBLOKOWY

który składa się z pojedynczej jednostki. Odprowadza on powietrze specjalnym przewodem, który umieszczony jest w otworze okiennym. W klimatyzatorach monoblok (przenośnych) często odpada koszt dojazdu ekipy bo są… no właśnie przenośne, natomiast niespodziewanych utrudnieniem bywa przechowywanie ich. Kolejnym rodzajem jest

KLIMATYZATOR TYPU SPLIT

klimatyzator split do domu

Można powiedzieć, że takie urządzenie cieszy się największą popularnością. Składa się on z dwóch jednostek – wewnętrznej i zewnętrznej, które połączone są ze sobą linią chłodniczą. Najczęstsze awarie dotyczą awarii elektroniki, zużycia filtrów, wycieków czynnika chłodniczego, lub problemów z przewodami transportującymi powietrze i chłodziwo. Ostatnim rodzajem są

KLIMATYZATORY TYPU MULTI-SPLIT

Różnią się one od poprzedniego tym, że do jednej jednostki zewnętrznej podłączonych jest wiele jednostek wewnętrznych. Warto tutaj zwrócić uwagę także na montaż. Wyróżniamy klimatyzatory ścienne, ścienno – przysufitowe, przypodłogowe, a także kasetonowe czy też kanałowe. To jakie rozwiązanie wybierzecie, zależy głównie od Waszych preferencji, a także możliwości montażu i kubatury pomieszczenia. Ważniejszym aspektem wydaje się klasa energetyczna i w tym przypadku absolutnie nie należy oszczędzać, a wręcz przeciwnie, trzeba stawiać na tę najwyższą. Takie urządzenia nie tylko pobierają mniej energii elektrycznej, ale też zwykle nie wymagają tak częstego serwisowania, a przy tym są uważane za rozwiązania bardziej ekologiczne. Dlatego w ich przypadku koszty użytkowania będą niższe.

klimatyzacja do domu

Na co powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze klimatyzatora, by serwisowało się go tanio i przyjemnie?

Można znaleźć naprawdę wiele rodzajów klimatyzatorów. Dwa modele podobnego typu mogą znacząco się od siebie różnić, jednak zamiast zwracać uwagę tylko na markę, należy kierować się jakością. Na samym początku należy zwrócić uwagę na moc chłodniczą i właśnie od niej zależy skuteczność działania. Jeżeli moc jest zbyt mała to klimatyzator nie ochłodzi pomieszczenia, natomiast zbyt mocne urządzenie może nadmiernie schładzać mały pokój, a przy tym pobierać dużą ilość energii. Przyjmuje się, że na każdy metr sześcienny pomieszczenia potrzeba 30 W mocy klimatyzatora. Należy też zwrócić uwagę na sposób izolacji, ale i rodzaj okien, jakie posiada się w domu. Nie bez znaczenia jest cena, gdyż jak można się spodziewać niska cena może oznaczać niską jakość i tym samym drogi serwis. Warto0 też od razu sprawdzić czy i jaki serwis klimatyzacji jest oferowany w cenie Z doświadczenia wiemy że klientom warto oferować urządzenia mniej awaryjne, co zmniejszy ilość pracy poświęconą na serwis gwarancyjny. Nie autoryzowane, nie profesjonalnie przeprowadzony, niskiej jakości serwis może powodować nieszczelność, pozostawiać nie zabezpieczone przewody, może też przyczynić się do utraty gwarancji.

Decydując się na montaż klimatyzacji w naszej firmie możesz liczyć na profesjonalny serwis, w skład którego wchodzi przegląd obudowy urządzenia, przegląd elementów elektrycznych, w tym połączeń, sprawdzenie szczelności całego układu a także uzupełnienie czynnika chłodniczego.

Jak przebiega serwis klimatyzacji krok po kroku?

Usługi staramy się świadczyć na najwyższym poziomie a nasi specjaliści przeprowadzając niezbędne prace tylko przy użyciu najwyższej jakości produktów. Gwarantujemy możliwie najszybsze terminy realizacji umów.

Serwis klimatyzacji trzeba wykonywać okresowo. Jednocześnie należy pamiętać, że zakres prac zależy od tego, w jakim stanie jest urządzenie. Pierwszą obowiązkową czynnością jaką należy wykonać jest czyszczenie. Dzięki temu zapobiega się powstawaniu wilgoci. Czyszczenie może obejmować wymianę filtra, ale i wymienników ciepła, czy łopatek wentylatora, gdyż i na nich mogą osadzać się grzyby czy bakterie. Dodatkowo filtry klimatyzatora powinny być czyszczone średnio co trzy miesiące. Nieco trudniejsze jest czyszczenie wewnętrznej części klimatyzatora i jego podzespołów. Dodatkowo serwis powinien obejmować dokładne sprawdzenie funkcji urządzenia. Jeżeli wszystko działa poprawnie, przechodzimy do sprawdzenia szczelności układu chłodniczego, a w przypadku przeglądu rozszerzonego, można dodatkowo uzupełnić czynnik chłodniczy. Kolejnym ważnym etapem jest przegląd elementów elektrycznych systemu oraz przegląd układu odprowadzania skroplin. Kolejna czynność to czyszczenie skraplacza jednostki zewnętrznej.

Prace które przeprowadzamy w ramach zlecenia wykonujemy za pomocą urządzeń posiadających stosowny atest PZH aby wykluczyć możliwość że ich używanie będzie niebezpieczne dla zdrowia.

Zapraszam do kontaktu w sprawie serwisu klimatyzacji. Dzięki temu użytkowanie jest bardziej efektywne i bezpieczne.

Zapraszamy do kontaktu jeżeli szukasz najlepszego klimatyzatora dla siebie i swojego domu. Do końca roku oferujemy Państwo 5% upustu na wszystkie urządzenia do użytku prywatnego na hasło „KLIMA

Zapraszamy do kontaktu jeżeli szukasz najlepszego klimatyzatora dla siebie i swojego domu. Do końca roku oferujemy Państwo 5% upustu na wszystkie urządzenia do użytku prywatnego na hasło „KLIMA”

Serwis klimatyzacji – FAQ

Jak sprawdzić szczelność klimatyzacji domowym sposobem

Istnieją trzy podstawowe sposoby pomiaru szczelności klimatyzacji. Pierwszy: wykonujemy test szczelności za pomocą specjalnego czujnika. Drugi sposób: mierzymy ciśnienie w układzie za pomocą manometru. Trzeci sposób to usunięcie powietrza z klimatyzacji. W każdym wypadku czynności powinien dokonywać specjalista.
Domową metodą jest stwierdzenie że klimatyzacja nie pracuje tak efektywnie jak powinna, jest to jednak metoda mocno subiektywna.

Co to jest parownik

Parownik lub parowacz odpowiada za odbieranie ciepła z układu klimatyzacji. Ciepło to jest przekazywane czynnikowi
chłodzącemu. Parownik znajduje się (dość głęboko schowany) w jednostce wewnętrznej klimatyzacji.”

Jak często należy serwisować klimatyzację?

Zaleca się przeprowadzanie serwisu klimatyzacji co najmniej raz w roku. Regularne przeglądy pomagają zapewnić efektywną pracę urządzenia, przedłużają jego żywotność i zapobiegają drogim awariom.

Co jest wliczone w standardowy serwis klimatyzacji?

Standardowy serwis zazwyczaj obejmuje czyszczenie filtrów, sprawdzenie stanu chłodziwa, kontrolę wszystkich podzespołów (takich jak sprężarka, wentylator, termostat), a także ogólną ocenę wydajności systemu. Zadzwoń by ustalić zakres potrzebnych czynności.

Czy mogę samodzielnie przeprowadzić podstawowy serwis klimatyzacji?

Złożone prace serwisowe powinny być przeprowadzane przez wykwalifikowanych techników z doświadczeniem i niezbędnymi certyfikatami.

Jakie są oznaki, że moja klimatyzacja potrzebuje serwisu?

Wskazówkami mogą być: słabsza wydajność chłodzenia, niezwykłe dźwięki podczas pracy urządzenia, nieprzyjemne zapachy, czy też widoczne przecieki.

Czy regularny serwis klimatyzacji może wpłynąć na moje rachunki za energię?

Tak, regularny serwis pomaga utrzymać klimatyzację w optymalnej kondycji, co przekłada się na lepszą efektywność energetyczną i niższe rachunki za prąd.

Co może się stać, jeśli zaniedbam serwis klimatyzacji?

Zaniedbanie regularnego serwisu może prowadzić do poważnych awarii, skrócenia żywotności urządzenia, niższej efektywności chłodzenia oraz wyższych kosztów eksploatacyjnych.

Czy serwis klimatyzacji jest ważny dla zdrowia

Tak, regularny serwis pomaga zapewnić, że klimatyzacja nie staje się źródłem zanieczyszczeń powietrza, takich jak pleśń czy bakterie, co jest ważne dla zdrowia domowników.

Czy serwis klimatyzacji jest drogi?

Koszt serwisu może się różnić w zależności od zakresu usług i modelu klimatyzacji. Jednak regularny serwis jest zazwyczaj koszt-efektywny w porównaniu z kosztami naprawy poważnych awarii.

Potrzebny serwis? skontaktuj się

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Temat

  Treść wiadomości