Rekuperacja – odzyskiwanie ciepła

Rekuperacja to odzyskiwanie ciepła. Ciepło może być odzyskiwane z gazów wylotowych i spalin, a następnie można je dalej wykorzystać.

rekuperacja - obrazekOprócz klimatyzacji, rekuperacja jest wykorzystywana do podgrzewania powietrza przeznaczonego do spalania w silnikach spalinowych. Używa się jej też do zwiększania temperatury w piecach martenowskich.

Specjalizujemy się we wdrażaniu rozwiązań rekuperacji w systemach klimatyzacyjnych. W nowoczesnych budynkach jedno- i wielorodzinnych stosuję się rekuperację w układach wentylacji mechanicznej. Celem jej stosowania, jest zmniejszenie ilości energii przeznaczonej na ogrzewanie i stabilizację temperatury pomieszczeń.

Naszym celem jest stworzenie warunków w których wykorzystanie ciepłe powietrze oddaje energię do układu którym następuje ogrzewanie świeżego powietrza.

Nasza oferta obejmuje zastosowanie wszelkich typów urządzeń, zależnie od potrzeb Klienta; od krzyżowych wymienników ciepła po złożone systemy przechowywania energii cieplnej.

Zadzwoń do nas i zapytaj co możemy zaoferować w zakresie rekuperacji jeśli:

  • Chcesz by powietrze nie tylko było ogrzewane, ale też wymieniane na świeże
  • Chcesz oszczędzić na kosztach eksploatacji budynku
  • Chcesz dodatkowo oczyszczać powietrze w pomieszczeniach
  • Potrzebujesz rozwiązanie, które będzie działać także przy otwartych oknach

Ograniczenia rekuperacji

Niektórzy uważają, że rekuperacja to alternatywa systemu grzewczego. Niestety, w naszym klimacie rekuperacja nie zastąpi ogrzewania.

Rekuperacja nie chłodzi też tak skutecznie,  jak klimatyzacja. Oczywiście odzyskiwanie ciepła siła rzeczy musi powodować gdzieś jego ubytek, a więc chłodzenie.

Pewne jest to, że rekuperacja ogranicza użycie energii.

Masz więcej pytań o rekuperacji, lub chcesz wiedzieć czy będzie opłacalnym rozwiązaniem w Twoim wypadku? Zapraszamy do kontaktu!