Serwis klimatyzacji Warszawa

profesjonalny montaż klimatyzacji

Profesjonalny serwis klimatyzacji

Klimatyzacja ma za zadanie stworzenie komfortowych warunków w naszym domu czy biurze, a także zapewnienie odpowiednich parametrów powietrza w pomieszczeniach przemysłowych. Wymiana powietrza i regulowanie jego temperatury oraz wilgotności to zadanie systemów klimatyzacyjnych.

Jeżeli nie masz jeszcze klimatyzatora, oczywiście oferujemy też montaż klimatyzacji i pomoc w jej wyborze.

Odpowiednio serwisowane urządzenia mogą pracować przez długi czas i zapewniać nam satysfakcję z użytkowania oraz dobre parametry pracy (głośność, wydajność, zużycie prądu)

Aby mieć pewność, że nasz klimatyzator działa poprawnie, powinien być poddawany systematycznym przeglądom. Jeśli urządzenie jest zabrudzone, nie filtruje powietrza poprawnie, a do naszego domu czy biura przedostają się mikroorganizmy i szkodliwe substancje. W celu uniknięcia sytuacji, gdy

  • z klimatyzatora wydobywa się nieprzyjemny zapach
  • urządzenie pracuje nieefektywnie
  • widzisz wycieki
  • podejrzewasz ubytek chłodziwa

warto przeprowadzać profesjonalny przegląd systemu przynajmniej raz do roku.

Naszym klientom oferujemy fachowe sprawdzenie wszystkich elementów, których uszkodzenie lub zanieczyszczenie może wpłynąć na pracę całego systemu klimatyzacyjnego.

Oceniamy między sprawność elektryczną i wydajność chłodniczą, czyścimy filtry, parownik i skraplacz, dokonujemy pomiaru temperatury pomieszczenia, sprawdzamy szczelność układu i dokonujemy ewentualnych napraw.

Właściwie serwisowane urządzenie sprawie że powietrze nie jest zanieczyszczone a urządzenie nie pobiera większej ilości prądu niż powinno, dzięki czemu oszczędzają Państwo i równocześnie dbają o zdrowie. Zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu 515-091-404

Firmy produkujące klimatyzację

Odgrzybianie klimatyzacji

Jak wiadomo nie od dziś, na pewnych rzeczach nie warto oszczędzać i na pewno klimatyzacja do takich należy. Dlatego zamiast samodzielnie próbować czyszczenia i wymiany filtrów, lepiej postawić na profesjonalny serwis. Przykładowo odgrzybianie można przeprowadzić na wiele sposobów. Jednym z nich jest metoda piankowa, gdzie parownik spryskuje się środkiem grzybobójczym w postaci pianki. Dobrze sprawdzi się też ozonowanie, w przypadku którego do odgrzybiania stosuje się ozon. Bardzo efektywna jest metoda ultradźwiękowa, gdzie dzięki użyciu specjalnego urządzenia emitującego wysokie dźwięki o częstotliwości 1,7 MHZ, płyn dezynfekujący zmienia się w parę. Wszystkie te metody mają jedną wspólną cechę - należy powierzyć je specjalistom.

Serwis klimatyzacji - cena

Jeszcze kilka lat temu własna klimatyzacja wydawała się naprawdę dużym luksusem, na który stać było niewielu. Obecnie ceny znacząco zmalały i takie rozwiązanie wydaje się bardzo opłacalne. Ale aby użytkowanie klimatyzacji nie generowało dużych wydatków, należy dokonywać jej regularnych przeglądów. Dzięki serwisowi klimatyzacja może działać sprawnie przez wiele lat. Jeżeli regularnie będą usuwane zanieczyszczenia, nie dojdzie do zatarcia sprężarki czy nawet połamania tłoków bądź szybszego zużycia czynnika chłodniczego. Dzięki temu nie trzeba obawiać się wysokich kosztów naprawy czy konieczności wymiany urządzenia na nowe już po krótkim czasie użytkowania.

Tania klimatyzacja to niestety często drogi serwis

W dzisiejszych czasach dochodzi jeszcze jeden czynnik opłacalności serwisowania klimatyzacji - w dobie częstych upałów, brak sprawnej klimy może skutecznie utrudnić powszechną dzisiaj pracę w domu, zmiejszając jej efektywność. Dlatego dbanie o właściwy stan Twojego klimatyzatowa może się po prostu opłacić, podnosząc efektywność oraz komfort Twojej pracy. Sprawi to że koszt serwisowania klimy zwróci Ci się z nawiązką.

Serwis klimatyzacji - jaki są objawy usterek?

Do objawów które powinny obudzić naszą czujność należą: nieprzyjemny zapach z klimatyzatora, podejrzenie mało efektywnej pracy, wycieki oraz taki objawy jak zbyt głośna praca. Zaalarmować powinny zapach spalenizny lub dym.

Czy klimatyzacja może szkodzić zdrowiu?

Wiele mówi się na temat szkodliwości użytkowania klimatyzacji. Można usłyszeć, że powoduje ona infekcje, złe samopoczucie, ale też problemy skórne, a gdy posiada się małe dzieci, jej użytkowanie ma być szczególnie szkodliwe, ze względu na drogi oddechowe. Ale czy jest to prawda?

Na pewno nie, ale pod warunkiem, że nie ustawia się temperatury zbyt odbiegającej od tej na zewnątrz, bo może to powodować szok termiczny.

Dodatkowo należy dbać o serwis klimatyzacji, gdyż konieczne jest jej regularne czyszczenie. Aby nie doszło do rozwoju mikroorganizmów wewnątrz urządzenia, należy to robić systematycznie. Dodatkowo warto sprawdzać stan filtrów, a także parownika, sterownika czy przewodów i instalacji. Filtry najlepiej czyścić średnio co 3 miesiące, natomiast cykliczny serwis warto wykonywać 2 razy do roku.

 

Rodzaje klimatyzacji a koszty użytkowania i serwisu

Jest wiele rodzajów klimatyzacji, jednak jak to zwykle bywa urządzenie urządzeniu nierówne. Można je podzielić zarówno ze względu na budowę, ale i rozwiązania montażowe. W przypadku budowy wyróżniamy choćby

klimatyzator monoblokowy

który składa się z pojedynczej jednostki. Odprowadza on powietrze specjalnym przewodem, który umieszczony jest w otworze okiennym. W klimatyzatorach monoblok (przenośnych) często odpada koszt dojazdu ekipy bo są... no właśnie przenośne, natomiast niespodziewanych utrudnieniem bywa przechowywanie ich. Kolejnym rodzajem jest

klimatyzator typu split

Można powiedzieć, że takie urządzenie cieszy się największą popularnością. Składa się on z dwóch jednostek – wewnętrznej i zewnętrznej, które połączone są ze sobą linią chłodniczą. Najczęstsze awarie dotyczą awarii elektroniki, zużycia filtrów, wycieków czynnika chłodniczego, lub problemów z przedowami transportującymi powietrze i chłodziwo. Ostatnim rodzajem są

klimatyzatory typu multi split

Różnią się one od poprzedniego tym, że do jednej jednostki zewnętrznej podłączonych jest wiele jednostek wewnętrznych. Warto tutaj zwrócić uwagę także na montaż. Wyróżniamy klimatyzatory ścienne, ścienno-przysufitowe, przypodłogowe, a także kasetonowe czy też kanałowe. To jakie rozwiązanie wybierzecie, zależy głównie od Waszych preferencji, a także możliwości montażu i kubatury pomieszczenia. Ważniejszym aspektem wydaje się klasa energetyczna i w tym przypadku absolutnie nie należy oszczędzać, a wręcz przeciwnie, trzeba stawiać na tę najwyższą. Takie urządzenia nie tylko pobierają mniej energii elektrycznej, ale też zwykle nie wymagają tak częstego serwisowania, a przy tym są uważane za rozwiązania bardziej ekologiczne. Dlatego w ich przypadku koszty użytkowania będą niższe.

Na co ponadto zwrócić uwagę przy wyborze klimatyzatora aby serwisowalo się go tanio i przyjemnie?

Można znaleźć naprawdę wiele rodzajów klimatyzatorów. Dwa modele podobnego typu mogą znacząco się od siebie różnić, jednak zamiast zwracać uwagę tylko na markę, należy kierować się jakością. Na samym początku należy zwrócić uwagę na moc chłodniczą i właśnie od niej zależy skuteczność działania. Jeżeli moc jest zbyt mała to klimatyzator nie ochłodzi pomieszczenia, natomiast zbyt mocne urządzenie może nadmiernie schładzać mały pokój, a przy tym pobierać dużą ilość energii. Przyjmuje się, że na każdy metr sześcienny pomieszczenia potrzeba 30 W mocy klimatyzatora. Należy też zwrócić uwagę na sposób izolacji, ale i rodzaj okien, jakie posiada się w domu. Nie bez znaczenia jest cena, gdyż jak można się spodziewać niska cena może oznaczać niską jakość i tym  samym drogi serwis. Warto0 też od razu sprawdzić czy i jaki serwis klimatyzacji jest oferowany w cenie Z dświadczenie wiemy że klientom warto oferować urządzenia mniej awaryjne, co zmniejszy ilość pracy poświęconą na serwis gwarancyjny.

  • Decydując się na montaż klimatyzacji w naszej firmie możesz liczyć na profesjonalny serwis, w skłald któego wchodzi
  • przegląd obudowy urządzenia
  • elementów elektrycznych, w tym połączeń
  • sprawdzenie szczelności całego układu
  • a także uzupełnienie czynnika chłodniczego

Jak przebiega serwis klimatyzacji krok po kroku?

Serwis klimatyzacji trzeba wykonywać okresowo. Jednocześnie należy pamiętać, że zakres prac zależy od tego, w jakim stanie jest urządzenie. Pierwszą obowiązkową czynnością jest czyszczenie. Dzięki temu zapobiega się powstawaniu wilgoci. Czyszczenie może obejmować wymianę filtra, ale i czyszczenie wymienników ciepła, czy łopatek wentylatora, gdyż i na nich mogą osadzać się grzyby czy bakterie. Dodatkowo filtry klimatyzatora powinny być czyszczone średnio co trzy miesiące. Nieco trudniejsze jest czyszczenie wewnętrznej części klimatyzatora i jego podzespołów. Dodatkowo serwis powinien obejmować dokładne sprawdzenie funkcji urządzenia. Jeżeli wszystko działa poprawnie, przechodzimy do sprawdzenia szczelności układu chłodniczego, a w przypadku przeglądu rozszerzonego, można dodatkowo uzupełnić czynnik chłodniczy. Kolejnym ważnym etapem jest przegląd elementów elektrycznych systemu oraz przegląd układu odprowadzania skroplin. KOlejna czynność to czyszczenie skraplacza jednostki zewnętrznej.

Zapraszam do kontaktu w sprawie serwisu klimatyzacji. Dzięki temu użytkowanie jest bardziej efektywne i bezpieczne.

klimatyzacja - kontakt

Najczęstsze pytania dotyczące serwisu i naprawy klimatyzacji

[/accordion]
Istnieją trzy podstawowe sposoby pomiaru szczelności klimatyzacji. Pierwszy: wykonujemy test szczelności za pomocą specjalnego czujnika. Drugi sposób: mierzymy ciśnienie w układzie za pomocą manometru. Trzeci sposób to usunięcie powietrza z klimatyzacji. W każdym wypadku czynności powinien dokonywać specjalista.
Domową metodą jest stwierdzenie że klimatyzacja nie pracuje tak efektywnie jak powinna, jest to jednak metoda mocno subiektywna.
Parownik lub parowacz odpowiada za odbieranie ciepła z układu klimatyzacji. Ciepło to jest przekazywane czynnikowi
chłodzącemu. Parownik znajduje się (dość głęboko schowany) w jednostce wewnętrznej klimatyzacji."