montaż klimatyzacji

profesjonalny montaż klimatyzacji na terenie Warszawy i okolic

montaż klimatyzacji Warszawa
Jaką wybrać klimatyzację do domu?

Zapraszamy do kontaktu we wszelkich kwestiach związanych z montażem klimatyzacji. Począwszy od podpowiedzenia najbardziej optymalnych rozwiązań, przez wizję lokalną na miejscu przez fachowy montaż aż do po serwis klimatyzacji 

Wybór odpowiedniego systemu klimatyzacji to ważna decyzja. Należy wziąć pod uwagę dostępne miejsce, wielkość pomieszczenia i różnice między temperaturą rzeczywistą a pożądaną. Na tej podstawie można dobrać właściwy typ klimatyzacji i model klimatyzatora. Zależnie od zastosowań, w pewnych miejscach lepiej sprawdzi się klimatyzacja kanałowa, w innym przypadku najlepsza będzie kasetonowa albo przypodłogowa. Większość modelki to split lub multi-split więc w odpowiednim miejscu musi być zamontowana także jednostka zewnętrzna. A w tym przypadku istotne znaczenie mają jeszcze aspekty prawne.

MONTAŻ KLIMATYZACJI – WSZYSTKO, CO POWINIENEŚ WIEDZIEĆ

Pierwszym etapem jest wybór odpowiedniego systemu i rodzaju urządzenia, a w końcu konkretnego modelu.

Pod uwagę należy wziąć możliwą lokalizację urządzenia, budżet, możliwość umieszczenie jednostki zewnętrznej, czas użytkowania i wreszcie wymagania co do wyglądu.

Wiele osób poszukuje w internecie informacji czy zdecydować się na klimatyzator 3 kw 5 kw czy 7 kw. Najprościej jednak zwrócić się po radę do profesjonalnych instalatorów, którzy będę w stanie doradzić najlepsze rozwiązanie.

Zapraszamy do kontaktu jeżeli szukasz najlepszego klimatyzatora dla siebie i swojego domu. Do końca roku oferujemy Państwo 5% upustu na wszystkie urządzenia do użytku prywatnego na hasło „KLIMA”

SAMODZIELNY MONTAŻ KLIMATYZACJI W DOMU?

montaz klimatyzacji

SAMODZIELNY MONTAŻ KLIMATYZACJI – ASPEKTY PRAWNE

Klimatyzacja do mieszkania tylko w wyjątkowych sytuacjach może być montowana samodzielnie. Dotyczy to tylko jednostek hermetycznych, fabrycznie wyposażonych w szybkozłączki. Przy samodzielnym montażu można też natrafić na problemy jak konieczność samodzielnego napełnienia urządzenia płynem chłodniczym, czy konieczność posiadania podstawowego doświadczenia w pracach budowlanych.

Wytyczne dla montujących urządzenia klimatyzacyjne zawiera ustawa f-gazowa. Obecnie obowiązuje nowelizacja ustawy o substancjach zubożających warstwę ozonową oraz o niektórych fluorowanych gazach cieplarnianych z 2020 r. Na jej podstawie każdy monter klimatyzacji powinien posiadać certyfikat, który umożliwia mu wykonywanie montażu klimatyzacji typu split lub multi split z jednostką zewnętrzną.

Egzamin w jednostce certyfikującej zawsze poprzedza specjalistyczne szkolenie. Warto wiedzieć, że z posiadania owego certyfikatu zwolnieni są monterzy, którzy instalują urządzenia hermetyczne. W ich przypadku nie są bowiem wykonywane żadne czynności związane z obiegiem czynnika chłodniczego. Trzeba jednak wiedzieć, że zarówno w blokach jak i w domach montuje się klimatyzację z jednostką zewnętrzną, w przypadku której certyfikacja jest niezbędna. Instalacja urządzeń bez odpowiednich kwalifikacji, może skutkować karą w wysokości od 4 do nawet 15 tys. zł. Z kolei prywatny monter bez certyfikacji otrzyma mandat w wysokości od 600 do 4,5 tys. zł. Certyfikacja jest przyznawana jednorazowo i nie musi być odnawiana, jednak by dokonywać montażu, najpierw trzeba ją mieć.

KLIMATYZACJA DO BLOKU – JAKIE FORMALNOŚCI I WYMOGI TECHNICZNE MUSISZ SPEŁNIĆ PRZY MONTAŻU?

W przypadku usługobiorcy mieszkającego w budynku wielorodzinnym należy uzyskać zgodę administratora budynku na montaż klimatyzacji na ścianie zewnętrznej. Wniosek należy złożyć do działu technicznego spółdzielni mieszkaniowej. We wniosku trzeba wskazać jakich rozmiarów będzie urządzenie i gdzie ma zostać zamontowane. Trzeba również podać informacje, jaki hałas generują jednostka zewnętrzna i wewnętrzna. Ponadto ważnym wymogiem jest to, by wibracje nie przenosiły się na ściany budynku. Istotne znaczenie ma wybór urządzenia, które posiada zamknięty obieg skroplin. Ewentualnie można zastosować rozwiązanie, które pozwala na zagospodarowanie ich w obrębie mieszkania. Nie powinny spływać po elewacji budynku. Trzeba wiedzieć, że administrator budynku może nie zgodzić się na montaż, jeśli np. w niedawnym czasie miał miejsce remont elewacji. Gdy jest ryzyko, że zewnętrzne urządzenie naruszy, czy zniszczy elewację, to zgoda może nie zostać wydana.

Nieco łatwiej mają lokatorzy, którzy dysponują balkonem, bowiem łatwiej uzyskać pozwolenie, gdy jednostka zewnętrzna montowana jest w obrębie balkonu. Nadal należy tu brać pod uwagę poziomy hałasu i drgania. Wyspecjalizowana firma oferująca montaż klimatyzacji poradzi sobie z tym bez trudu. Jednostka zewnętrzna klimatyzatora może być zamontowana na posadzce balkonu, na specjalnych podkładkach. W przypadku montażu na ścianie potrzebne są wsporniki, które posiadają mocowania tłumiące drgania. Ponadto przewody freonowe, elektryczne, a także skropliny należy wprowadzić do lokalu, np. do istniejącej kanalizacji. Mając już zgodę na montaż, możemy przejść do prac związanych z montażem klimatyzacji.

częstość przeglądów klimatyzacji

ZAKŁADANIE KLIMATYZACJI – JAKIE SĄ MOŻLIWE OPCJE?

W przypadku klimatyzatorów ściennych jednostki zewnętrzne najczęściej montuje się na balkonie. Gdy nie ma takiej możliwości, istnieje możliwość instalacji na dachu lub w piwnicy. Jeżeli jednostki ściennej nie można zamontować, warto zdecydować się na przypodłogową. W tym przypadku klimatyzator typu konsola umieszcza się obok kaloryfera. Gdy w pomieszczeniu, w którym chcesz zamontować klimatyzację, planujesz sufit podwieszany lub jest on już wykonany, to dobrym wyborem będzie niezwykle komfortowy klimatyzator kasetonowy. Zapewnia on równomierny nawiew na całe pomieszczenie, gdyż strumień powietrza rozchodzi się na cztery strony. Sprawdza się to zwłaszcza w większych pokojach. Nawiew poprowadzony ze ściany lub sufitu w przypadku braku miejsca na większe urządzenie także jest wykonalny. Wystarczy zdecydować się na klimatyzację kanałową. Jeśli planujesz więcej niż jedną jednostkę i zamontowanie klimatyzacji we wszystkich pomieszczeniach, to możesz, w ramach klimatyzacji multi split, łączyć różne rodzaje urządzeń, dopasowane do gabarytów pomieszczenia i dostępnego miejsca.

Gdy już zdecydowałeś o rodzaju, a także mocy klimatyzatora i jednostki zewnętrznej, to masz dwie możliwości. Możesz wybrać klimatyzację bez montażu i wtedy samodzielnie wybierasz firmę montażową, której personel posiada certyfikaty f-gazowe.

Zdecydowanie wygodniejszy jest jednak wybór klimatyzacji z montażem. Wtedy nie musisz szukać fachowców na własną rękę, to jeszcze specjaliści oferują kompleksowe usługi od doboru urządzenia, które najlepiej się sprawdzi w danych warunkach, przez montaż klimatyzacji, aż po późniejszy bezpłatny serwis gwarancyjny i profesjonalny serwis pogwarancyjny. Warto też wziąć pod uwagę że kupując klimatyzację do celów prywatnych (do domu lub mieszkania), możesz liczyć na niższy VAT.

Warto pamiętać, że wybór klimatyzatora wraz z montażem jest ważny z powodu gwarancji. W razie wadliwego działania nie będzie wątpliwości co do tego, czy przypadkiem niefachowy montaż nie był powodem jego uszkodzenia.

MONTAŻ KLIMATYZACJI W DOMU – ILE TO TRWA?

Decydując się na montaż klimatyzacji, trzeba wiedzieć, że czas instalacji jednego urządzenia to 30 minut, niezależnie czy specjalista ma do czynienia z jednostką wewnętrzną, czy zewnętrzną. Zatem ten czas należy pomnożyć przez ilość instalowanych jednostek systemu klimatyzacji. Czas montażu może się wydłużyć w przypadku konieczności bruzdowania ścian, co dotyczy kucia bruzdy instalacyjnej albo przewiertu otworu instalacyjnego w żelbetonie.

Montaż klimatyzacji zwykle łączy się z naruszeniem struktury ścian, dlatego dobrze jest go łączyć z innymi planowanymi pracami remontowymi.

W praktyce montaż klimatyzacji do mieszkania najczęściej trwa od 1 do 4 godzin.

Jeśli nie chcecie Państwo tracić kilkudziesięciu godzin na poznawanie uroków samodzielnego montażu urządzeń klimatyzacyjnych lub nie jesteście pewni  czy potraficie zrobić to poprawnie; zachęcamy do skorzystania z naszych usług.

Błędne zamontowanie klimatyzatora przełoży się na brak odpowiednich efektów działania, podatność na usterki lub gorsze parametry pracy. Rezultatem jest błędnie działające urządzenie, które nie wpływa na jakość powietrza w pomieszczeniu.

Zapraszamy do kontaktu w sprawie wyceny lub umówienia się na bezpłatną wizję lokalną.

Nasi pracownicy posiadają odpowiednie kwalifikacje i certyfikaty, aby zamontować system klimatyzacyjny w Państwa mieszkaniu, firmie lub biurze. Jako nasi klienci zawsze możecie Państwo liczyć na fachowe doradztwo i kilkanaście lat doświadczenia w branży.

Podpowiemy, jakie wybrać urządzenie i jak go najlepiej wykorzystać. Precyzyjnie wykonujemy wszystkie elementy systemu, aby zapewnić komfort użytkownikom pomieszczeń. Dbamy także o walory estetyczne, dlatego efekty naszej pracy odpowiednio się prezentują.

MONTAŻ KLIMATYZACJI: WARSZAWA I OKOLICE

Lokacja naszej firmy to Bemowo. Najczęściej montujemy i serwisujemy klimatyzację na terenie Warszawy i okolic.

Inny rejon? Wystarczy zapytać dzwoniąc lub wysyłając zapytania za pomocą formularza.

CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA DOTYCZĄCE WENTYLOWANIA POMIESZCZEŃ:

JAK SCHŁODZIĆ POMIESZCZENIE BEZ KLIMATYZACJI

Często na wizytę profesjonalnych instalatorów trzeba chwilę poczekać, szczególnie kiedy zamówisz montaż kiedy zaczną się upały. Wtedy często pytanie o domowe sposoby na ochłodzenie pomieszczenia. Nic nie zastąpi klimatyzatora, ale są też domowe sposoby którymi można sobie pomóc jak:

 • po prostu mieszkanie w domu lub bloku o dobrej termomodernizacji która pomaga utrzymać nie tylko ciepło w zimie ale też chłód w lecie.
 • wietrzenie w nocy, kiedy temperatura powietrza jest chłodniejsza
 • powieszenie prania lub innego źródła parującej wody (na tym polega działanie klimatyzacji)
 • możesz też użyć kilku wiatraków – w drzwiach i oknach; tego sposobu używaj kiedy temperatura na zewnątrz zrobi się odpowiednio niższa od tej wewnątrz mieszkania

Zapraszamy do kontaktu jeżeli szukasz najlepszego klimatyzatora dla siebie i swojego domu. Do końca roku oferujemy Państwo 5% upustu na wszystkie urządzenia do użytku prywatnego na hasło „KLIMA”

ILE KOSZTUJE ZAMONTOWANIE KLIMATYZACJI?

Montaz klimatyzacji w mieszkaniu nie jest dzisiaj wcale drogi. Czasy, kiedy było to rozwiązanie ekskluzywne bezpowrotnie minęły.

Szacując koszt zamontowania klimatyzacji musisz wziąć pod uwagę:

 • cenę urządzenia
 • ilość jednostek wewnętrznych i zewnętrznych
 • cenę montażu (wpływa na nią odległość jednostek, czas instalacji, ilość prac jakie należy wykonać)

Zapraszamy do kontaktu w sprawie bezpłatnej wyceny

JAKI KLIMATYZATOR PRZENOŚNY BĘDZIE DOBRY DO MOJEGO MIESZKANIA?

Klimatyzatory przenośne to urządzenia wielkości małego regału i o niewielkiej mocy. W czasach częstej pracy online mogą być pomocą by schłodzić niewielkie pomieszczenie do pracy w mieszkaniu. Przy zakupie warto wziąć pod uwagę moc, maksymalną głośność, wydajność chłodzenia i oczywiście klasę energetyczną.Jednak korzyści z posiadania klimatyzatora przenośnego często bywają pozorne:

 • Zwykle jest większy od jednostki wewnętrznej klimatyzatora typu split.
 • Ma mniejszą sprawność a cena często potrafi być większa od splita.
 • Kiedy nieużywany, niepotrzebnie zajmuje miejsce i warto mieć strych lub piwnicę na przechowywanie go.

Instalowanie wentylacji i klimatyzacji – częste pytania

Jak schłodzić pomieszczenie?

klimatyzacja do domu

Zamontuj klimatyzację! Używaj rozsądnie, po uprzednim zamknięciu i najlepiej uszczelnieniu okien. Możesz także użyć rolet zewnętrznych, wentylatora lub chłodzenia sufitowego, chociaż te metody nie są tak skuteczne. najprostsza znaną ludzkości metodą ochłodzenia pomieszczenia jest poczekanie aż ktoś powiesi w nim pranie…

Jak zrobić klimatyzator domowym sposobem

tania klimatyzacja warszawa

Najprościej? Weź wiatrak (choćby biurkowy wentylator), duże pudło i wypełnij je butelkami z mrożoną wodą.

Jak działa klimatyzacja?

Klimatyzacja działa na zasadzie wymiany energii. Wymiana dokonuje się pomiędzy jednostkami wewnętrzną a zewnętrzną, za pośrednictwem czynnika chłodzącego używanego w urządzeniu.

Co to jest klimatronik

To automatyczna klimatyzacja. Zapewnia automatyczną kontrolę parametrów klimatyzacji. Używana przeważnie w samochodach

skontaktuj się

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Temat

  Treść wiadomości