Klimatyzacja do firmy, klimatyzacja do biura – jakie powinna mieć cechy?

Dobra klimatyzacja dla firmy

W pracy spędzamy ogromną część czasu. Wilgotność i temperatura powietrza w biurze, wpływają na efektywność naszej pracy. Badania pokazują, że zbyt wysokie temperatury w pomieszczeniach biurowych wpływają na obniżenie wydajności umysłowej oraz na zwiększenie ryzyka wypadków przy pracy. Aby zagwarantować sobie i swoim pracownikom komfortowe warunki, warto wybrać jeden z dostępnych na rynku systemów klimatyzacyjnych.

Dobrze dobrana i prawidłowo zamontowana klimatyzacja w firmie poprawi wydajność pracy i wspomoże koncentrację pracowników. Czasem pomoże zdziałać znacznie więcej - dobrze wpłynie na wilgotność powietrza albo stworzy pozytywne  wrażenie wizualne na kliencie.

Dobra klimatyzacja to nie tylko ukłon w stronę pracowników i zapewnienie im higienicznych warunków pracy. W dzisiejszych czasach dbałość o komfort i wygodę pracy zatrudnionych osób jest ze strony nowoczesnej firmy po prostu dbałością o własny interes.

klimatyzacja do firmy

Klimatyzacja gwarantuje odpowiednią temperaturę powietrza, co przekłada się na podniesienie komfortu osób przebywających w pomieszczeniach. Właściwa wentylacja miejsca pracy jest doceniana przez pracowników, ale na klimatyzowanie pomieszczeń zwracają uwagę także klienci firmy. To oczywiście w wypadku kiedy dana firma jest przez klientów odwiedzana osobiście. Zamontowanie odpowiednio dobranego systemu przynosi zatem same korzyści.

Funkcje klimatyzatorów przydatne w firmie

Klimatyzatory zapewniają powietrze o odpowiedniej temperaturze, a w niektórych modelach także wilgotności oraz pozbawione mikroorganizmów. Wpływ klimatyzatora na temperaturę jest bezpośredni; na wilgotność działa w sposób mniej oczywisty - w czasie chłodzenia po prostu wykraplając parę wodną z powietrze (co zwykle zbliża wilgotność powietrza do idealnej), jest to też wpływ pośredni - przez zmianę temperatury powietrza. Są też urządzenia wyposażone w higrostaty.

parametry klimatyzatora w biurze

Określonych parametrów powietrza w pewnych dziedzinach jest absolutną koniecznością. Dzieje się tak choćby w przypadku serwerowni, które znajdują się w wielu firmach, nie tylko informatycznych.

Planując w swojej firmie montaż klimy, weźcie pod uwagę że to nie to samo co klimatyzacja do domu. Klimatyzatory do firm muszą mieć większą efektywność, dostosowaną do większych pomieszczeń a także muszą być zdolne obsłużyć większą ilość osób przewijających się w pomieszczeniach. Nie zawadzi też, jeśli taka klimatyzacja będzie miała dłuższą gwarancję i lepsze warunki serwisowania.A jako że działalność firm podlega ścisłemu rachunkowi ekonomicznemu, klienci firmowi bardzo często pytają o energooszczędność.

Ze swej strony zawsze klarownie informujemy o sprawności energetycznej klimatyzacji. Jednak pytania na jej temat zadają głównie klienci firmowi.

Start/stop czy inwertery?

Kolejną tendencją w klimatyzacji popularną tylko w rozwiązaniach firmowych jest użycie systemów inwerterowych. Jest to technologia sterowania pracą silników w klimatyzatorach która minimalizuje straty energii przy uruchamianiu i zatrzymywaniu urządzenia.

Systemy inwerterowe z pewnością są przyszłością klimatyzacji i powodują znaczne oszczędności zużycia energii (według niektórych źródeł nawet o połowę!)

Klimatyzacja do biura

A jaka klimatyzacja do biura? Biuro, jest szczególnym przypadkiem działalności firmowej. To miejsce styku z klientem, a od wrażeń klienta zależy jego postrzeganie firmy i przyszłe z nim relacje. Pojęcie biuro kojarzy się też z pracą administracyjną, z wykonywaniem swoich obowiązków przez urzędników.

Jaka powinna być klimatyzacja do biura - najważniejsze cechy

Długoletni serwis klimatyzacji w biurach uczy nas, że aby urządzenie przetrwało lata, i aby użytkownicy byli z niego zadowoleni, muszą być spełnione następujące kryteria:

Mocna

Biuro to wizytówka firmy. Nie ma sensu montować klimatyzacji w biurze, jeżeli ma mieć za mało sprawności by obsłużyć wszystkich pracowników. Zbyt mała sprawność urządzania to także nieefektywne wykorzystanie energii.

Dosyć cicha

Klimatyzacji do biura musi być cicha. Cicha a raczej dostosowana to warunków - nie musisz wydawać milionów na idealną ciszę w biurze, gdzie i tak króluje gwar. Ludzie rozmawiają, szumią urządzenia elektroniczne. Dlatego klimatyzacja do biura powinna być odpowiednio, nie koniecznie całkowicie cicha.

Energooszczędna

Biuro to biznes. Musi być zarządzane efektywnie, także z punktu widzenia energooszczędności. Dlatego praca urządzeń biurowych powinna być monitorowana nie tylko z punktu widzenia komfortu i efektywności ale też kosztów eksploatacji.

Atrakcyjna wizualnie czyli po prostu ładna i dostosowana do charakteru wnętrza

Wiemy że klienci generalizuję na temat firmy na podstawie pozornie niezwiązanych informacji. Do takich informacji należy wygląd biura. Firmy wydają ogromne kwoty na wygląd wnętrza w nadziei że klient dokona generalizacji że jeśli wnętrze jest piękne to zapewne oferta będzie korzystna. Pozytywna decyzja klienta o zakupie może być cofnięta, jeżeli twój klient przyjdzie podpisać umowę i zastanie brzydko wyglądające biuro ze brzydko i niehigienicznie wyglądającym klimatyzatorem, lub z urządzeniem wydającym zbyt głośne, nieprzyjemne dźwięki.

To jaki rodzaj klimatyzatorów wybrać?

 W biurach znakomicie sprawdzają się klimatyzatory podstropowe czy kasetonowe. Muszą one bowiem spełnić dwa warunki: zapewnienie komfortu pracy i bytowania większej ilości ludzi oraz estetyczny wygląd - w końcu wrażenie jakie odniosą Klienci na przykład działu handlowego firmy, może łatwo przekształcić się w korzystne podpisane umowy, łatwiejszą sprzedaż, lub chociaż milszą jej atmosferę. Od klimatyzatorów biurowych, więcej też wymagamy jeśli chodzi o kulturę pracy.

klimatyzator podstropowy

Oczywiście na klimatyzatorach kasetonowych i podstropowych nie kończy się wybór propozycji urządzeń które sprawdzą się w biurze czy jakimkolwiek miejscu o dużym przepływie ludzi.

Dzięki doświadczeniu i rozeznaniu w branży zapewniamy profesjonalne doradztwo w zakresie wyboru odpowiedniego systemu klimatyzacyjnego do biura. Oferujemy też fachowy montaż i serwis. Zdecydowanie się na klimatyzację poprawia komfort pracy nie tylko w czasie upalnych letnich dni, ale też w zimie, kiedy zbyt niska temperatura nie wpływa korzystnie na naszą wydajność.

Jeśli pragniecie Państwo zapewnić sobie i swoim pracownikom optymalne warunki w biurze oraz zadbać o odpowiednie filtrowanie powietrza, właściwie dobrany system klimatyzacyjny jest w stanie sprostać Państwa oczekiwaniom. Warto pamiętać, że dobre urządzenie oczyszcza powietrze ze szkodliwych grzybów i roztoczy. Tym samym inwestycja w dobry wentylator szybko się zwraca bo pozwala uniknąć wielu absencji, będąc równocześnie odpowiedzialna społecznie.

Zapraszamy do kontaktu, jeśli szukasz najlepszych rozwiązań do swojego biura, chętnie pomożemy w doborze!

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

Zostaw komentarz